کاربردهای فایبرگلاس

به جرات می توان گفت که صنعت فایبرگلاس در عمده صنایع و مصنوعات کاربرد دارد که به چند شاخه اصلی آن اشاره می کنیم:

عایق بندی یا ایزولاسیون:
از فایبرگلاس می توان در هر زمینه از عایق کاری استفاده نمود.چون این مواد عایق رطوبت ، گرما و سرما و همچنین عایق جریان برق می باشد.

در ایزولاسیون انواع استخر های شنا و حوضچه های پرورش ماهی و غیره کاربرد دارد.دیوار پوش های فایبرگلاسی در طرح ها و رنگ های مختلف برای جلوگیری از هدر رفتن سرما و گرما استفاده می شود.

ضمنا وسایل و دستگاه هایی که در اثر سایش و رطوبت خورندگی پیدا می کنند نظیر انواع سوله های مخلوط کن مواد ساینده با استفاده از فایبرگلاس میتوان از خورندگی آنها جلوگیری کرد.

ساخت قطعات خودرو و هواپیما با فایبرگلاس
یکی دیگر از کاربردهای فایبرگلاس سبکی سازه ها می باشد که به دلیل داشتن جرم بسیار کم و مقاومت بالا نسبت به فلزات کاربردهای وسیعی در صنایع مختلف از جمله هواپیما سازی ، ماشین سازی ، انواع لوله های آب و فاظلاب دارد.

کاربرد فایبرگلاس در صنایع خودرو سازی در انواع قطعات بدنه از جمله سپر و اتاق عقب وانت … شامل تزئینات خودروهای سنگین و سبک در زمینه انواع بادشکن ، و زیر سپر و پادری می باشد.

نمای ساختمان با فایبر گلاس
از فایبرگلاس در ساختمان سازی برای نمای ساختمان و دیوار پوش ها در انواع مختلف و اشکال و ابعاد متفاوت استفاده می شود.

لوازم شهری
لوزم شهربازی از جمله انواع سرسره ساده و ترکیبی صندلی های تاب زنجیری انواع مجسمه حیوانات در سایزهای مختلف ، کلبه ها و آلاچیق های پارک ها ، ویلا ، باغ ها  و شهربازی ها  از سازه های فایبرگلاسی اند.

سرسرهای آبی و تونل های آبی استخرهای خانگی انواع سونا و وان حمام از مصنوعات فایبرگلاسی هستند.

مخازن فایبرگلاس
ساخت انواع مخازن آب و اسید و حوضچه های انواع اسیدهای شوینده و جلا دهنده با استفاده از فایبرگلاس بی بدیل است.

مخازن آب آشامیدنی فایبرگلاسی امتیازاتی دارند که مخازن آهنی و پلاستیکی ندارند.از جمله رنگ ، ضد جلبک بودن ، بدون تغییر دادن مزه و بوی ب و همچنین هیچ موادی از آن در آب داخل حل نمی شود و کاملا بهداشتی و تمیز می باشد.

گروه تولیدی کامپوزیت نمونه